Trendy na jesień

Praktycznie każda kolekcja jesienna odzieży damskiej składa się z ubrań, które w pewnym momencie były już na topie. Nie da się bowiem ukryć, że wszystko zostało już kiedyś wymyślone. Projektantom bardzo trudno wymyślić coś nowego zupełnie od podstaw, dlatego bazują oni na modzie z dawnych lat i albo ją niemalże kopiują, albo wykorzystują jej poszczególne elementy i na nich opierają współczesne twory. Dla przeciętnego człowieka to wszystko nie ma jednak żadnego znaczenia. On chce po prostu wiedzieć, co ma nosić, by wyglądać modnie.

A już teraz widać, że w tym sezonie projektanci postanowili zainspirować się typowo kobiecymi sylwetkami. Znów modne będzie podkreślanie atutów ciała – dużego biustu, wąskiej talii i szerokich bioder. Bezkształtne worki w typie „over size” ku uciesze mężczyzn zostaną na razie odłożone na bok, a na ich miejsce wskoczą wyrafinowane kroje sukienek, kobiece płaszcze i kuszące spódniczki. Wszystko będzie jednak zrobione ze smakiem. Nie pojawią się fasony przesadnie krzykliwe czy wyuzdane, ani też modele przesadnie wycięte i odsłaniające ciała. Kolekcja jesienna odzieży damskiej 2020 jest wręcz symbolem czystej elegancji i klasy. Na pewno przypadnie ona do gustu wszystkim prawdziwym kobietom.

Aby jednak nie było aż tak zwyczajnie i prosto, elementy przylegające do ciała będą też łączone z fasonami znacznie szerszymi. W końcu już tego lata w modzie pojawiły się bluzki z bufkami i rozszerzanymi rękawami. To one zgrają się z obcisłymi spódnicami i wąskimi spodniami.

Sprawdź: nowoczesne kurtki puchowe

Napisano w On