Różne rodzaje spodni damskich i w jaki sposób je dobierać

Typów spodni damskich jest bardzo wiele. Półki sklepowe wręcz uginają się od tego rodzaju produktów. Biodrówki, dzwony, chinosy, legginsy, rurki – to tylko kilka nazw z ogromnej gamy ofert sklepów z ubraniami dla pań. Niekiedy osoby płci żeńskiej, będąc akurat w szale zakupowym, kupują spodnie, które im wpadną w oko, nie wiedząc o tym, że nie wszystkie ubrania tego typu nadają się akurat do ich sylwetki.

Spodnie damskie a figura

W przypadku, gdy dana osoba posiada masywne nogi, stanowiące punkt ciężkości całej sylwetki, konieczne jest dobranie spodni w ciemnym kolorze np. granatowym, czarnym czy ciemnozielonym. Z kolei jeżeli pani ma szerokie biodra to nie powinna nosić paska u spodni, jako że przyciąga on uwagę do właśnie tego zbyt szerokiego miejsca. Dzięki odpowiednio dobranym spodniom można wydłużyć nogi. Wystarczy tylko założyć spodnie z bardzo długą nogawką, które zakrywają buty. Natomiast w przypadku np. figury klepsydry lub masywnych nóg zaleca się unikanie wszelkiego rodzaju marszczeń, przeszyć oraz zakładek na nogawkach.

Spodnie damskie – co jeszcze decyduje o ich wyborze?

Oczywistą sprawą podczas zakupu spodni jest zwrócenie uwagi na ich cenę. Ponadto dobrze jest zorientować się co jest w danym czasie modne. Kolejną sprawą jest określenie na jaką akurat okazję będą kupowane spodnie. Bo np. tak popularne ostatnio spodnie z dziurami na pewno nie nadadzą się na rozmowę kwalifikacyjną czy poważną uroczystość. Najważniejszym zaś czynnikiem jest to, aby się dobrze w danym ubraniu czuć i aby nosiło się je wygodnie i komfortowo.

Zobacz również: kurtki zimowe damskie na jaka kurtke sie zdecydowac

Napisano w Ona